Wakacje w siodle – idealny pomysł na wypoczynek dla naszych milusińskich

Wakacje w towarzystwie zwierząt to idealny pomysł na wypoczynek dla naszych podlotków, szczególnie, gdy twe dzieci już kochają konie.
Wypoczynek pośród kwitnącej przyrody, ciszy i aktywnego sportu, tak właśnie prezentują się sportowe obozy jeździeckie.

hipoterapia
Autor: Craig Sunter
Źródło: http://www.flickr.com
Są to spotkania dla bardziej zaawansowanych jeźdźców. Jeżeli nasze dziecię jeździło już na koniu, dobrze dobrać właśnie ten sposób spędzania części wakacji. Specjalnie stworzone sportowe obozy jeździeckie http://www.patataj.com/oferta/obozykonne (http://www.patataj.com/oferta/obozykonne), podczas której ćwiczy się umiejętności jazdy na koniu i wykłady teoretyczne. Jeżeli nasza latorośl mało zna się na koniach, ale lubi te zwierzęta, z pewnością ucieszy ją rekreacyjny klub jeździecki. Jest wiele ofert tych obozów i nie potrzebujemy kierować się tylko bliskością obozu od miejsca zamieszkania. Należy skorzystać z opinii znajomych albo opinii sieciowych. Weźmy pod rozwagę także jakość pożywienia i otoczenie ośrodka jeździeckiego.
Konie to zwierzęta przeznaczane także w hipoterapii. Hipoterapia jest metodą służącą leczeniu osób dorosłych oraz dzieci z różnymi schorzeniami. Usprawnienie odbywa się dzięki obecności konia. Sporo maluchów otwiera się wówczas emocjonalnie a także uczy się samodzielności. Hipoterapia ponadto może być ważnym krokiem przy patataj.com (patataj.com)zania się. Dzieje się tak, dlatego, że marsz konia jest niezwykle zbliżony do chodu ludzkiego. Koń niweluje również zwiększone napięcie mięśni, mające miejsce przy nieprawidłowościach układu nerwowego. jazda konna ma pozytywny wpływ także na wady postawy.

Hipoterapia jest zatem wszechstronną metodą leczenia.
Jak pokazują przypadki, zwierzę może uczyć nas zarówno cierpliwości, rywalizacji, jak i pomagać w usprawnianiu ludzi niepełnosprawnych.