Jak wybrać odpowiednią obręcz do roweru

Obręcz rowerowa to istotna część każdego roweru, która pełni ważką funkcję. Pożądane byłoby wiedzieć, iż obręcz rowerową wypada prawidłowo dobrać w zależności od stylu jazdy oraz modelu roweru. W sklepach zdołamy odszukać rozliczne rodzaje oraz typy obręczy rowerowych, które różnią się od siebie wykonaniem, konstrukcją i użytymi artykułami. Obręcze rowerowe różnią się też ceną.

rowery i części
Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Jak już wspomnieliśmy z początku, wybór dobrej obręczy zależy od naszego stylu jazdy i od rodzaju roweru. Na przykład do rowerów szosowych łączy się obręcze, jakie posiadają niewielką masę. Im mniejsza masa obręczy tym lepiej, aczkolwiek na nieszczęście powinno się pamiętać, że mała masa obręczy skutkuje mniejszą wytrzymałością roweru. Jeśli wyszukujemy dobrych obręczy rowerowych do rowerów górskich, które posiadają założone hamulce manualne, to winniśmy wybierać obręcze rowerowe bez bocznych, gładkich powierzchni. W sklepach odnajdziemy również ciężkie i duże obręcze rowerowe, które zatytułowane są obręczami wielokomorowymi. Są one używane do rowerów górskich do zjazdów. Obręcze te charakteryzują się masą, jaka dociera do 1 kilograma, co więcej mają pospolite profile płaskie. Taka obręcz jest ogromnie pożyteczna oraz funkcjonalna, jest również ogromnie wytrzymała. Nie poniszczy się nawet przy silnym uderzeniu o kamień przy sporej prędkości.

Naturalnie to ledwo kilka modeli obręczy do rowerów. Jest ich rzecz jasna jeszcze sporo. Jeśli nie wiemy, która obręcz rowerowa będzie właściwa do naszego roweru, zawsze zdołamy zawezwać o pomoc pracownika sklepu. Bez wątpienia doradzi nam obręcz, która sprawdzi się najlepiej. Obręcze rowerowe odkryjemy w wszelkim sklepie z akcesoriami rowerowymi, także w sklepach internetowych. Sklepy internetowe nieraz posiadają znacznie większy i bardziej fascynujący wybór od sklepów stacjonarnych, więc pożądane byłoby poznać się z ich zestawem.