Urlop najlepiej spędzić w górach

Entuzjaści białego szaleństwa na nartach zaczynają się denerwować już w momencie, kiedy kończy się marzec. Lada moment stopnieją resztki śniegu z gór, do zjeżdżania zostanie wyłącznie kilka zjazdów z igielitem: jeden w Szczyrku, drugi w Poznaniu, jeden w stolicy, parę innych gdzieś w górach… i w ten sposób, by znowu poczuć radość z zimy, trzeba będzie poczekać niemal cały rok.

Autor: treasuresthouhast
Ci, co bardziej antypatycznie ustosunkowują się do zimy, zacierają ręce: końcówka zimy wieszczy wiosnę, wiosna oznacza, że już niedługo wakacje, upalne dni, dni wolnego, dni błogiego wypoczynku od problemów, konfliktów w pracy, wyzwań, napięcia i całej reszty bałaganu.

Wycieczki, góry
Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

I ci i ci oczekują z tęsknotą na porę podróży: jedni w góry zimą, drudzy w góry latem. Tych i tych przyciąga ta sama siła terenów, które samą swoją naturą nie dają się łatwo tłumom narciarzy, piechurów, pracowników biurowych z aparatami, spacerującymi w sandałach po zakopiańskich Krupówkach. I jedni, i drudzy planują, jak najlepiej, możliwie odmiennie od całej reszty roboczego roku spędzić parę tygodni na trasach górskich, stokach, szczytach i w dolinach. Tych, których jakiś zew przyciąga w góry, kontrast do pomorza, gdzie nie będzie słodkiego wylegiwania się brzuchem do góry w świetle słońca, których przyzywa możliwość wymęczenia całego ciała i totalnego odłączenia psychiki od problemów, które czekają w pracy, firmach i sklepach na nizinach, muszą mieć świadomość tego, jak kluczowe dla odpoczynku są noclegi w górach, które zapewnią dobry standard, komfort, ciszę, spokój, niską cenę…

Oczekiwań jest bez liku, a w dodatku każdy szuka czego innego, choćby różnice nie byłyby wielkie. Dla jednych ważna jest cena, dla innych standard. Tak czy owak, gdy nadal całe miesiące do sezonu bądź to letniego, czy zimowego, dobrze rozplanować wyjazd i zarezerwować noclegi w Tatrach (zakopane na z odpowiednim wyprzedzeniem. Nie jest tajemnicą, że ta magiczna kraina jest w sezonie oblegana przez przyjezdnych i nie można wybrać dobrego noclegu, czy nawet przy krztynie pecha: żadnego noclegu, o ile nie poczynimy na czas odpowiednich kroków. Noclegi w Tatrach można uznać za dobre, gdy dają odpocząć całej rodzinie, nie każą sprzedawać samochodu, by je opłacić, a co ważne: po nocy w takim pensjonacie chce się wstać i wejść na kolejną górę, i zjechać z góry kolejnych kilkadziesiąt razy.