Okolice Zakopanego jako destynacja na udany wypad w góry? Czy warto wybrać się w Tatry jeżeli chcemy zaznać spokoju?

Nic w taki sposób nie potrafi naładować baterii w naszym ciele jak wycieczka na łono natury. Może chodzić o dłuższy wyjazd nad jezioro, blisko morza, albo choćby spacer po lesie. Natomiast bardzo często wyjeżdżamy w góry jak chcemy się w ciekawe miejsce udać. Oprócz oczywistego przebywania na łonie natury, mamy jeszcze możliwość zachwycania się pięknymi widokami, jakie naładują nas na pewno na długi czas. Od lat szczególnie popularnym miejscem na obcowanie z górami są Tatry, które przyciągają swym wyjątkowym pięknem.

Właśnie z powodu swojej popularności musimy liczyć się z dużą ilością przyjezdnych, którzy przybywają tłumnie w te tereny o każdej porze roku.
nocleg w górach
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Czy zatem opłaca się nadal wybierać ten kierunek wyjazdu? Pytanie to się być słuszne dla osób, które cenią sobie spokój. Właśnie dlatego, że nie jest prosto wypocząć wśród tłumu ludzi. Natomiast trzeba wiedzieć, że nawet jeżeli zdecydujemy się na apartamenty Zakopane, to wcale nie musimy ciągle męczyć się w zatłoczonym mieście. Nasza propozycja: kliknij ten link. Dnie i tak spędzamy ciągle gdzieś w górach. Jednak warto wybierać trasy nie aż tak oblegane. Trzeba będzie zaopatrzyć się w dokładną mapę całego masywu oraz samemu wynajdywać własne ścieżki, rzecz jasna trzymając się oznakowanych traktów. Nie decydujmy się na często uczęszczane trasy jak przykładowo na Morskie Oko czy Kasprowy Wierch.

noclegi w górach
Autor: Els
Źródło: http://www.flickr.com

Popatrzmy na mapę oraz wyznaczmy sobie dobrą trasę, jaką będziemy mogli zrobić przez jeden dzień. Gdy tak zrobimy poczujemy, iż jesteśmy rzeczywiście w górach, otoczeni prze przyrodę.

Nawet jeżeli chodzi o nocleg można z powodzeniem wybrać apartamenty Kościelisko gdy nie podoba się nam klimat Zakopanego. Więcej informacji: Najlepiej sprawdzić możliwości w okolicznych mniejszych miejscowościach. Wygodnym pomysłem zdaje się znalezienie noclegu blisko wejścia na szlak turystyczny, gdzie spotkamy mniejszą ilość ludzi. Często można znaleźć nocleg w prywatnych kwaterach, które leżą z dala od zgiełku miasta. Można cieszyć się pięknym widokiem na góry oraz w jeszcze większym stopniu doświadczać bliskości z naturą. W tym wypadku na pewno przyda się swój samochód, którym będziemy mogli dojechać w te wszystkie miejsca, w które normalnie nie dotarlibyśmy używając dostępnej komunikacji. W ten sposób możemy właśnie pozwolić sobie na nocleg w tych różnych ciężko dostępnych miejscach, gdzie można zaznać ciszy i spokoju.