Miejsca które musisz znać – zestawienie

Czym jest truizm? Np. nazywanie akurat Polski jednym z najbardziej urokliwych państw na Ziemi jest najzwyklejszym truizmem. Tylko snobi, którzy wychodzą założenia, że w każdym przypadku to co międzynarodowe jest cool, nie zgodzą się z owym porzekadłem.

Oczywiście kiedy widzimy fantastyczne atrakcje turystyczne w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych bądź na obszarze Islandii, możemy niejako popaść w małe kompleksy, ale w sumie nie ma najmniejszego sensu sądzić, że jesteśmy gorszym krajem.

plaża
Autor: Clement Larrive
Źródło: http://www.flickr.com

Morze Bałtyckie, niezwykłe lasy czy góry – Karpacz, Szczawnica, itp., – w sumie każde z szesnastu województw w Polsce jest w stanie zapewnić sporo pięknych miejsc (tu – jedziesz do Szczawnicy- sprawdź polecane noclegi). Powinniśmy docenić to co polskie, bo często zamiast latać po całym świecie, przydałoby się zobaczyć chociażby stolicę własnego województwa. Oczywiście nikt nie sugeruje, że czymś najzupełniej niedorzecznym jest latanie po świecie, lecz można śmiało powiedzieć, iż lekko więcej zainteresowania swoją ojczyzną sprawiłoby ogromną frajdę.

Choć należy starać się być obiektywnym – zatem przyrodę mamy niesamowitą, lecz polskie miasta w zasadzie nie urzekają pięknem. Głównie z powodu przykrej historii, a później PRL-u, który sprawił, że w centrach miast widzimy duże blokowiska. A poza tym, rynek usług reklamowych w Polsce jest trochę niecywilizowany. Gdy wjeżdżamy do miast, dostrzec możemy dużo reklam.

Jeśli zafascynował Cię ten artykuł, to w tym miejscu jest notka spod linku (https://www.skalnik.pl/katadyn), która też ma niezwykle ciekawe informacje na omawiany tutaj temat.

Wiadoma sprawa – trzeba szanować prawa wolnego rynku, lecz litości – Polacy mają prawo żyć w godnych warunkach. I tak jest co najmniej kilka ciekawych miast w Polsce.

Przeczytaj większą ilość informacji, a zobaczysz inne materiały, które z pewnością również Cię zaciekawią. Nie czekaj więc i użyj informacji!

Zwłaszcza malowniczy Kraków, Poznań, Łódź i nadmorski Gdańsk. Miejsce powstania Solidarności jest pięknym miastem (zobacz: Gdańsk – jakie noclegi są najlepsze).

W sumie całe Trójmiasto – Gdańsk, ale również Gdynia i niewielki Sopot, są świetnymi destynacjami. Długi spacer po gdańskich uliczkach pokaże nam, że na całe szczęście są w Polsce piękne miasta, które na dodatek sprzyjają swoim mieszkańcom. Czyli zasadniczo przeciętny mieszkaniec Gdańska jest zadowolony z życia we własnej małej ojczyźnie. To bardzo dobrze, ponieważ miasto może być zaniedbane, oby ludzie byli szczęśliwi.