Miasta warte zobaczenia – Poznań

Choć pięknych miast w Polsce mamy pod dostatkiem, to są takie, do których częściej powracamy. Kochamy je za zabytki, kulturę, specyficzny klimat i miłe wspomnienia. Takim miejscem jest Kraków. Miasto ze swoją historią, przepełnione zabytkami światowej klasy i bogate w kulturalne wydarzenia. Miasto, w którym czas płynie innym rytmem…

kraków - zasypiam.pl
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Każda uliczka Krakowa posiada w sobie coś magicznego. Spacerując po nich czujemy się tak jakby w jakiś niewytłumaczalny sposób czas zatrzymał się tam przed wiekami. Miasto sprzyjające zadumie i… zakochanym. Doskonale zachowane i skrywające tajemnicę. Zabytki, klimat Starego Rynku, w którym mieszają się głosy turystów w różnych językach to powody dla których tak chętnie tu powracamy.

Czy istnieje jednak możliwość dla przybyszy odwiedzających miasto, aby choć przez chwilę wczuli się w klimat tego miejsca? Bo jednak aby w pełni radować się krakowskimi, turystycznymi atrakcjami trzeba zapewnić sobie choć kilka noclegów.

Oczywiście, Kraków to nie tylko i wyłącznie miasto turystyczne, ale również wysoce rozwinięte gospodarczo, kuszące inwestorów i biznesmenów. Jeżeli więc jesteśmy turystami lub przyjechaliśmy przeprowadzić pewne rozmowy i transakcje to warto wybrać taki nocleg, dzięki któremu wizyta w mieście będzie przebiegała miło i bezproblemowo. Usługi hotelarskie w związku z cyklicznie organizowanymi, dużymi uroczystościami są tam na tak wysokim poziomie, że noc którą zamierzamy spędzić w mieście królów polskich nie stanowi już żadnego problemu. Ba! Dzięki obsłudze hotelowej zostaniemy przyjęci iście po królewsku.

Jeśli udamy się na północny zachód zajrzymy do Poznania. Magiczny – tak przeważnie opisuje się Poznań i trzeba się z tym zgodzić. Niepowtarzalny jest nie tylko Rynek Główny, każdy zakątek jest równie malowniczy. Tylko w tej części Polski kelner zaserwuje nam pyry z gzikiem i tylko tutaj usłyszymy, iż szneka z glancem to najzwyklejsza drożdżówka. Gdy napijemy się aromatycznej kawy i zobaczymy tak sławne, poznańskie koziołki, możemy udać się na Maltę. To centrum handlowo – rozrywkowe, w którym toczy się życie życie sportowe poznanian. Kajakarskie imprezy sportowe, baseny, rowery a zimową porą tory dla narciarzy i saneczkowe kuszą masę lubiących ruch amatorów mocnych wrażeń.