Jeżeli zwiedzanie zabytków Krakowa to tylko z przewodnikami

Kraków to miasto stare i godne, lecz zarazem dudniące życiem. Historia miesza się tu z teraźniejszością, zamierzchłe czasy z nowoczesnością. Warto tu przybyć i poczuć szczególną aurę miejsca. Do Krakowa, grodu o szalenie obfitej przeszłości, poprzez stulecia będącego obserwatorem najwyższych dla Polski wydarzeń, przetaczają się wędrowcy z całego świata. Do zwiedzania Krakowa potrzebny jest pilot. Można tu przyjemnie spędzić czas i nie musi się to wiązać z lataniną po każdych zabytkowych położeniach.

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków to gród który, ma do zaoferowania daleko więcej atrakcji aniżeli mogłoby się wydawać.

Zapraszamy na nowe informacje z serwisu, jeśli te, które zamieściliśmy tutaj, Cię do siebie przekonały. W kolejnym artykule oczekuje na Ciebie więcej detali.

Sami możemy odczuwać się cokolwiek zagubieni, z tej przyczyny do dyspozycji są przewodnicy po Krakowie. Dla tych, którzy potrzebują zobaczyć atrakcyjne zabytki Krakowa, utworzona została Trasa Królewska. Rynek Główny jest centrum kultury, miejscem spotkań i działań, dlatego powinno się się tu zatrzymać na na dłuższy czas. Do dzisiaj przetrwały zlokalizowane na nim Sukiennice, z początku powierzchnia handlu. W zamkowych wnętrzach wyczekują na nas liczne ekspozycje, jakich nie wolno ominąć będąc w Krakowie. Dla zaciekawionych: kliknij.

Przewodnik zaprowadzi nas również do katedry, mogił królewskich, przy których patrzy na nas cała przeszłość Polski i ogromnego dzwonu Zygmunta, który bije jedynie przy sposobności najważniejszych dla państwa i grodu wypadków. Wkraczając w zamkowe granice, należałoby udać się również na dziedziniec arkadowy i spojrzeć z góry (zobaczoświetlenie górskie) na Wisłę. Przewodnik nie zapomni o Smoku Wawelskim. Do jego czeluści prowadzą kręcone schody wprost z zamku na Wawelu. Smocza czeluść to w rzeczywistości pieczara kresowa, użyczona w części do zwiedzania. Rzeźba smoka Wawelskiego zipiąca ogniem to ukochana atrakcja małych obieżyświatów.

Kraków
Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Ci, którzy zechcą popatrzeć na Kraków z góry winni wspiąć się na krakowskie pagórki, sprawujące zastosowania miejsc widokowych. Najważniejszym i niezwykle znaczącym jest Kopiec Kościuszki. Widać z jego zwieńczenia cały dziejowy i obecny Kraków, punkty obserwowane wpierw, jest możliwość popatrzeć z całkowicie różnej perspektywy. Przewodnicy po Krakowie opowiedzą nam świetne legendy dotyczące tego miasta.