Jak najlepiej zaplanować urlop w nadchodzące wakacje, najpopularniejsze kierunki letnich wyjazdów.

Jak w każdym roku na początku wiosny wielu ludzi rozpoczyna planowanie swojego wakacyjnego urlopu. Niektórzy bardziej przezorni pomyśleli o tym jeszcze wcześniej, zgodnie z zasadą że im wcześniej tym większy wybór i korzystniejsze ceny.

Turcja
Autor: G.OZCAN
Źródło: http://www.flickr.com
Rzeczywiście planowanie wyjazdu kilka miesięcy wcześniej daje dużo większe możliwości, wiele firm turystycznych ma wtedy w ofercie atrakcyjne first minute, a i przy samodzielnym planowaniu będzie się jeszcze miało pełny wybór jeżeli chodzi o miejsca noclegowe. Oczywiście wadą takiego rozwiązania jest fakt, że trzeba sobie zaplanować wzięcie urlopu w pracy z tak dużym wyprzedzeniem, niekiedy przez ten czas oczekiwania może wyjść tak dużo nieprzewidzianych sytuacji, że trzeba będzie zmieniać swoje plany. Wiosną w dużej części zakładów pracy tworzone są już urlopowe grafiki, więc wtedy jest jeszcze sporo szans na wyszukanie atrakcyjnego miejsca, a jednocześnie termin urlopu będzie zaklepany. Tak więc jeżeli wszystko już będzie uzgodnione co do okresu urlopu to nie zostanie nic innego jak zająć się planowaniem.

Wśród ludzi wybierających się na wczasy (pełna analiza) 2015 można wyróżnić dwie zasadnicze grupy. Pierwsza z nich korzysta ze zorganizowanych wyjazdów, wykupując wyjazd w jednym z licznych biur turystycznych. Ich propozycja obejmuje praktycznie większość krajów świata (zobacz sam: wczasy 2015), choć rzecz jasna wyjazdy w najbardziej odległe miejsca są niestety bardzo kosztowne. Do wybieranych najchętniej miejsc zaliczają się kraje z okolic Morza Śródziemnego, zarówno po stronie europejskiej jak i afrykańskiej. Jak co roku szeroką ofertę przygotowuje Bułgaria, urlop na wybrzeżu Morza Czarnego również jest chętnie wybierany przez turystów.

wczasy w 2015r.
Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com
Rosnącą popularnością cieszą się także bardziej odległe i egzotyczne kierunki, na przykład Kuba albo Tajlandia, dzięki coraz tańszym lotom wycieczki w te rejony mają dość przystępne ceny. Duża konkurencja na rynku turystycznym powoduje, że obecnie ceny wycieczek w najpopularniejsze miejsca są bardzo niskie, mając kwotę dwóch tysięcy złotych można już bez problemów spędzić dwa tygodnie na jednej z piaszczystych plaż.