Interesujące miejsca jakie wskazane jest zobaczyć w Zakopanem

Morskie Oko kryje się w Dolinie Rybiego Potoku, mniej więcej 25 km od Zakopanego. W jeziorze egzystują pstrągi, a w zimie Morskie Oko krzepnie, umożliwiając spacery po jego tafli. Powierzchnia jeziora to 35 ha, natomiast w najgłębszym miejscu ma nieomal 51 metrów. Morskie Oko należy do punktów najentuzjastyczniej zwiedzanych przez podróżników. Widać stąd cudowną panoramę Tatr Wysokich, zaś na brzegu znajduje się schronisko górskie.

atrakcje w Tatrach
Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Jaskinia Mylna jest to jedna z ciekawszych jaskiń, którą można zwiedzić, jednak globtroterom udostępniono tylko część ponad 1600-metrowego korytarza. Jaskinię możemy zwiedzać na własną rękę, bez przewodnika. Musimy zejść po 3,5 m drabinie, warunki panujące w jaskini są dosyć trudne (niewysoka temperatura, mnogie kałuże, małe korytarze). Zwiedzający musi mieć pewne źródło światła, ciepłe ubranie i pewne turystyczne buty. Chociaż jaskinia nie ma nazbyt dużej liczby nacieków, to atrakcją jest spore urozmaicenie korytarzy. Krupówki – to jedna z najsłynniejszych ulic w Naszym kraju. Stoją w tym miejscu bajeczne rezydencje, drewniane chaty, mieści się w tej okolicy też większość sklepów oraz restauracji. Ulica jest kapitalnym punktem dla osób lubiących wszystko to, co góralskie. Krupówki są najbardziej tętniącą życiem ulicą w Zakopanem. Poniektórzy turyści ograniczają Zakopane jedynie do Krupówek. Jednak Krupówki to także miejsce, w którym powinniśmy uważać na portfele. Dolina Kościeliska – Jest to 9-cio kilometrowy szlak, dostępny dla każdego. W trakcie spaceru kotliną zobaczymy atrakcyjne skałki, pieczary, gęstą roślinność, górski potok, a przede wszystkim śliczne panoramy.

noclegi w górach
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Trasa zaprowadzi nas nad Smreczyński Staw jak też do schroniska na Hali Ornak. Dawno temu dnem doliny biegł szlak handlowy, jaki był celem ataków zbójników. Legenda głosi, iż w dolinie są skryte skarby. Nosal – Bardzo popularny wśród wagabundów szczyt w Tatrach, o wysokości 1206 m n.p.m. Znajduje się w odległości około 4 km od Zakopanego. Jest doskonałym miejscem widokowym na Halę Gąsienicową i Kotlinę Bystrej. Na stromiznach znajduje się popularna trasa slalomowa (1953-1954), razem ze sztucznym naśnieżaniem oraz wyciągiem krzesełkowym. Nie zwlekaj, już dziś wbij w wyszukiwarkę: noclegi w Zakopanem.