Belgrad na wyjazd weekendowy, zatem czym przyciąga stolica Serbii

Razem ze zbliżającym się weekendem rozważamy, w jaki sposób go spędzić. Nie zawsze mamy chęć pójść na przyjęcie albo siedzieć z pilotem w ręku. Niekiedy nachodzi nas pragnienie trochę zaszaleć, np. odwiedzić Belgrad. To możliwe, gdy tylko odszukamy opłacalną dla naszego portfela propozycję, bowiem tanie podróżowanie cieszy najbardziej. Co odwiedzić w stolicy Serbii, gdy w końcu uda nam się do niej dotrzeć?

Głównym punktem Belgradu jest niezaprzeczalnie Kalemegdan, czyli XVII-wieczne fortyfikacje, przy których rozciąga się przepiękny, ogromny park. Fortyfikacje obejmują 2 twierdze, wieżę zegarową i Pomnik Posłańca Zwycięstwa. To świetne miejsce, by z wolna pospacerować, nim udamy się dalej, a dokładniej na ulicę Skadarlija, pełną restauracji, galerii i sklepów z pamiątkami, z których przywieziemy upominki dla bliskich . Stolica Serbii to także deptak Knez Mihailova, z urokliwymi rezydencjami oraz sklepami, które mogą nas zainteresować. Jeżeli lubimy zabytki powiązane z religią, nasze nogi muszą nas skierować do jednej z największych prawosławnych świątyń na świecie, a mianowicie do cerkwi Św. Sawy. Później możemy zwiedzić parę muzeów, gdyż każda wycieczka powinna ubogacać naszą wiedzę. Szczególnie zalecane jest Muzeum Narodowe oraz Muzeum Etnograficzne, jak również niesłychanie ciekawe Muzeum Lotnictwa.
miasto
Autor: Clemens v. Vogelsang
Źródło: http://www.flickr.com

Tak naprawdę powinno mieścić się na pierwszym miejscu, gdyż ukazuje swoim gościom ok. 200 eksponatów samolotów, które budzą zaciekawienie i emocje (przejdź na stronę). Kiedy na koniec chcielibyśmy troszkę wypocząć, można iść nad specjalnie utworzony, sztuczny zalew odznaczający się 7-kilometrowymi plażami.

miasto
Autor: Bill Benzon
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy pragnie zobaczyć inny kawałek świata. Jedni oddaliby wszystko, by zobaczyć Nowy Jork, inni marzą o wycieczce do Amsterdamu, kolejni zaś najchętniej zaszyliby się w uroczej mazurskiej wiosce, w oddaleniu od gwaru miasta.

Powinno się realizować swe pragnienia i udawać się chociaż na niedługie, weekendowe podróże, ponieważ to doświadczenia, a potem wspomnienia są w życiu najistotniejsze. W starszym wieku bowiem nie będziemy pamiętać, jak dużo imprez zrobiliśmy czy ile filmów obejrzeliśmy, ale każda wycieczka na pewno będzie w naszym sercu.