Atrakcje zimowe w Szklarskiej Porębie. Jakie miejsca trzeba odwiedzić?

Szklarska Poręba urzeka swą lokalizacją na pograniczu Karkonoszy i Gór Izerskich. To idealne miejsce dla amatorów aktywnego odpoczynku jak też osób wrażliwych na piękno przyrody. Na turystów czeka wiele miejsc wartych ujrzenia i ponad 10 tys. punktów noclegowych. Szklarska Poręba zlokalizowana przepięknie na pograniczu dwóch pasów górskich jest jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych w Naszej ojczyźnie. Od południa otaczają ją Karkonosze.

szklarska poręba
Autor: Jagoda♥Gio♥Maya
Źródło: http://www.flickr.com
Ferie w Szklarskiej Porębie są doskonałym pomysłem – nikt nie pożałuje ferii w Szklarskiej. Na północy z kolei miasto łączy się ze stokami Gór Izerskich. Ze szczytu Wysoki Kamień (1058 m n.p.m.) rozpościera się bajeczny widok na całe Karkonosze, Izery jak też Kotlinę Jeleniogórską. W Szklarskiej Porębie znajdują się dwa wodospady: Szklarki oraz Kamieńczyka, które są obligatoryjnym punktem w trakcie zwiedzania miasta oraz okolic. Drugi z nich jest najważniejszym wodospadem w całych Karkonoszach. Szklarska Poręba jest znaną i cenioną od wielu lat stacją klimatyczną. Przez wzgląd na swe położenie panują tutaj specyficzne warunki klimatyczne. Pomimo swojego niezbyt wysokiego położenia (440-886 m n.p.m.) aura tutaj występująca jest porównywalna do tej która panuje w Alpach na wysokości ponad 2 tys. metrów. Spowodowane jest to uformowaniem terenu jak też szybką wymianą mas powietrza.

Okoliczności te są idealne dla sportsmenów, którzy nagminnie odwiedzają Szklarską Porębę oraz jej okolice szlifując formę oraz pracując nad nią przed istotnymi konkursami. Ten charakterystyczny mikroklimat wpływa również na świat roślinny i zwierzęcy. W Szklarskiej Porębie jak też okolicach występują unikalne gatunki fauny i flory, specyficznych dla wysokogórskich terenów a także terenów najmniej skażonych, przykładowo porosty. Dzięki swemu specyficznemu klimatowi Szklarska Poręba jest dużym ośrodkiem sportów zimowych. Śnieg utrzymuje się w tym miejscu przeciętnie przez powyżej 100 dni w roku, co pociąga mnogich amatorów białego szaleństwa z całej ojczyzny. Znajduje się w tym miejscu wiele wyciągów i wspaniale utrzymanych tras zjazdowych.

Szklarska Poręba to jednak przede wszystkim miasto typowo wypoczynkowe, nastawione na globtroterów. Na każdym kroku można znaleźć tu restauracje, kawiarnie, knajpki a także inne lokale gastronomiczne, podające dania kuchni lokalnej i nie tylko. Z zakupem pamiątek także nie powinno być problemów. Najistotniejsze dla przybywających podróżników to jednak znalezienie niedrogiego noclegu. Z tym też nie powinno być najmniejszego problemu. Baza noclegowa jest wspaniale rozwinięta oraz różnorodna. Znajdziemy tu zarówno luksusowy hotel spa (zerknij hotel na podlasiu) (do naładowania baterii) oraz prywatne pokoje do wynajęcia czy campingi. Zbliża się okres ferii zimowych. Polecamy ferie w Szklarskiej Porębie!